Szálláshely leírása
Szekeres Vendégház Korondon található ,a központtól 700m-re.
Korond Székelyudvarhelytől 26 km-re északnyugatra,a Korondi-medence déli szélén az azonos nevű patak völgyében fekvő község. A falu egy végtelennek tűnő kirakodóvásár, ahol a korondi kerámián kívül más helyek népművészeti termékei is megtalálhatóak , itt értékesítik többek között a Nyikó-menti falvak fűzfavesszőből készült tárgyait és a környék fafaragóinak munkáit is.
A Sóvidék legnevezetesebb települése, iparművészeti, idegenforgalmi és művelődési központja. Az életképes nagyközség lakóira jellemző a sokféle foglalatosság: a hagyományos fazekasság, a famegmunkálás, a taplókészítés és a kereskedelem (régen szekérrel, ma autóval). A fazekasság létalapját a falu nyugati határán, a Szakadát-patak bal partján előforduló szürke pala (agyag) képezi. Volt aragonitbányája (ma természetvédelmi terület) és híres borvízfürdője (ma az árcsói kerámiavásár színhelye).
Látnivalók :
Híres fazekasfalu, vasas-kénes gyógyfürdővel, három borvízforrással.
A régi római katolikus templom építési éve nem ismert, valamikor az ún. román építészeti korban épült, 1533-ban gótikus stílusban átalakították. Ekkor Szent Bertalan volt a templom védőszentje. 1568-ban az unitáriusoké lett, és csak 1716-ban került vissza a katolikusokhoz. 1720-ban felújították. Közben a megmaradt katolikusok 1648-tól egy kápolnát használtak. Az 1700-as években Atyhával közös volt a plébánia, Korondnak 1743-tól van saját, külön papja. A faluban katolikus elemi iskola működött, ezt a román hatóságok 1924-ben bezárták. 1910-ben új római katolikus templom építése kezdődött meg, amelyet egy év múlva szenteltek fel Jézus Szent Szíve tiszteletére. A régi gótikus templom néhány köve ennek a kerítésébe van beépítve.
Unitárius templomát 1720 és 1750 között építették, 1821-ben és 1971-ben megújították.A templommal átellenben Falumúzeum található.
A falutól negyedórányira a parajdi országút mentén 535 m magasságban állt egykor Korondfürdő, melyet 1729-ben említenek először, 1890-ben birtokosa Gáspár Gyula, aki 1892 és 1900 között jelentősen kiépítette. 1938-ban a fürdő csődbe jutott, fenyőfáit kivágták, épületeit lebontották. A helyet ma Árcsónak nevezik, amely sóskútjáról, forrásüledékeiről és borvízforrásairól nevezetes.
A Barátok kertje nevű helyen egykor kolostor állott, ahova 1783-ban költöztek a minoriták Firtos-hegyi kápolnájukból. Helyén malom van.
A falu határában aragonitot bányásztak.
Az országút mellett állandó kirakodóvásár van a falu termékeiből.
Korondon nagyon sok, szép, fából faragott székelykaput lehet látni.
A magyar nyelvű középiskola előtt a Magyar Nyelv emlékmű áll.
- **Szauna, dezsa
- **lovas szanozas szervezés
- **qvados túrák szervezés
- **korondi kerámia fazakalas
Foglalj szállást most!