Szentendrei Skanzen - Szentendre


Szentendrei Skanzen - Szentendre

Szentendrei Skanzen - Szentendre
Szentendrei Skanzen - Szentendre
Szinte lehetetlen vállalkozás egy mondatban összefoglalni azt a rengeteg csodát, amit Szentendre tud nyújtani a hazai és a külföldi turisták számára. Megannyi látnivalója közül azonban kiemelkedik a Szabadtéri Néprajzi Múzeum (vagy ismertebb nevén a Szentendrei Skanzen), amely évszázadokon átívelő történelmi utazásra invitálja az ide érkezőket.

A skanzen

Hazánk legnagyobb szabadtéri múzeuma a Duna-Ipoly Nemzeti Park részét képezi és Szentendre észak-nyugati részén kereshető fel. A skanzent 1967-ben alapították azzal a céllal, hogy a látogatók közvetlen közelből ismerhessék meg a 18. és a 20. század közötti népi építészetet, lakáskultúrát és vidéki életmódot. A 63 hektáros területen napjainkban már több mint 300 eredeti és áttelepített épület várja korhű környezetben az érdeklődőket.

Állandó kiállítás

A több száz éves lakóházak, templomok és malmok között sétálva az ember úgy érezheti, mintha bármelyik pillanatban előbukkanhatnának a parasztporták egykori lakói. A skanzen állandó kiállítása 8 tájegységre bontva mutatja be a magyar falusi élet színtereit: Felső Tiszavidék, Kisalföld, Nyugat-Dunántúl, Alföldi mezőváros, Bakony és Balaton-felvidék, Dél-Dunántúl, Felföldi mezőváros és Észak-magyarországi falu.

Időszakos kiállítások

Ezen felül időszakos kiállítások megtekintésére is lehetőség nyílik, aminek ideális teret nyújt a 2003-ban átadott skanzen galéria. A múzeum tematikus kiállításainak témája gyakran központosul a magyar parasztság fájó emlékei köré (Vörös Hadsereg bevonulása, kényszermunkatáborok).

Szolgáltatások

A néprajzkutatás hatalmas jelentőségű múzeumával interaktív módon ismerkedhetnek meg a történelem szerelmesei. A gyermek-élménypontoknak köszönhetően a legkisebb vendégek is tartalmas kirándulást tölthetnek el a skanzenben. Területén kóstolós helyszínek, játékos állomások, egy hatalmas játékudvar, bábszínház és gyerekgazdaság is fellelhető.

Sok opció kínálkozik a tanulásra is, hiszen az érkezők elsajátíthatják a kerek perec sütését, betekintést nyerhetnek a molnármesterségbe, de kipróbálhatják magukat gyöngyfűzésben és érdekes tearecepteket leshetnek el a boszorkánykonyhán. tovább >